En Kolay KOSGEB Kredisi Alma 10 Adımda

Son senelerde kendi işyerimi kurmak istiyorum diyen bireylerin en büyük destekçisi hiç kuşkusuz KOSGEB kredileri yer almaktadır. Fakat KOSGEB kredileri amacıyla oluşturulan müracaat adedinin son derece yüksek olması ve kullandırılacak olan kredi tutarının düşük olması müracaatte tespit edilen her bireyin bu kredi fırsatından yararlanamamasına namacıyla olmaktadır. Peki, basit KOSGEB kredisi kullanmak amacıyla nelere ilgi edilmelidir.

KOSGEB Kredi Başvurusu 

Avantajlı kredi müracaatında bulunmak isteyen bireylerin atmaları gereken ilk ismim kredi müracaatında bulunmaktır. KOSGEB kredi müracaatı işlemlerine başlamak isteyen bireylerin ilk müracaatte bulunmaları gereken kanal kendi ikametlerinin bağlı olduğu İŞKUR şubesidir.

KOSGEB Girişimcilik Eğitimi 

Verilen kredi desteğinden yararlanmak isteyen bireylerin İŞKUR yönünden açılan girişimcilik kursları amacıyla müracaatte bulunmaları gerekir. KOSGEB eğitim kurumları ve KOSGEB anlaşmalı üniversiteler yönünden verdiği bu eğitim programlarını başarı ile bitiren şahıslar KOSGEB kredi desteği alması sağlanır.

Uygulamalı Girişimcilik Kursu 

KOSGEB kredi desteği amacıyla düzenlenen uygulamalı girişimcilik kursu son derece öneme alınmalı, kursa katılan şahıslar kesinlikle kurs günleri süresince derli toplu olarak kursa devam etmelidir. Kursu öneme alan, derli toplu olarak devam eden, kurs süresince kendisini fark ettiren şahıslar kredi onayı alma konusu ile ilgili başka rakiplerinin önüne geçer.

KOSGEB Kursları Ciddiye Alınmalı

Kurs süresince kesinlikle kullanacağınız kredi ile açmak dilediğiniz işyeri ile ilgili kullanabileceğiniz pek çok yararlı bilgi aktarımında bulunulur. Yine kurs süresince kursu düzenleyen eğitmenler her bir kursiyeri yakından takip eder ve kursa verdikleri önemi gözlemlerler ve buna göre de kurs sonucunda yorumlarda bulunurlar.

KOSGEB Proje Hazırlama

Kredi onayı aşamasındaki en mühim ölçüt aslında yatırıma dönüştürülebilecek bir projeye imza atabilmektir. Çünkü eksper bir ekip oluşturulan KOSGEB projeleri amacıyla hassas bir araştırma gerçekleştirmekte ve aslında beğendiği projelere onay vermektedir. Bu aşamada KOSGEB proje örnekleri inceleyerek düşünce sahibi olabileceğiniz gibi aynı vakitte KOSGEB proje hazırlama şirketleri ile de iletişime geçebilirsiniz.

KOSGEB Kredileri Hakkında Bilgi Edinme 

Kredi onayı almanız amacıyla kesinlikle kullanmak dilediğiniz kredi ile ilgili bilgi edinin. KOSGEB kredi limitleri ile ilgili bilgi edinmeniz size gerçekçi bir proje oluşturmanız konusu ile ilgili yardımcı olacaktır. KOSGEB hibe kredi paketler amacıyla 50 bin lira kredi desteği sağlarken 3 sene geri ödemesiz ve faizsiz işyeri açma kredisi limiti olarak ise 100 bin lira kredi desteği vermektedir.

KOSGEB Kredisi Kullananlar 

Yakın çevrenizde, iş arkadaşlarınızın arasında ya da ailenizde KOSGEB kredisi kullanan bireylerin yorumları size izlemeniz gereken yol ile ilgili çok mühim bir bilgi kaynağı olacaktır.

KOSGEB Kredi Kullanma Planı 

Mutlaka müracaatten evvelce kendinize bir plan takvimi oluşturun ve bu plana uymaya gayret gösterin. Bir ileri atmanız gereken aşaması bilirseniz ilerlemeniz çok daha basit olacaktır.

KOSGEB Kredi Desteği İçin Titiz Davranın 

Değerlendirme yapan ekibin binlerce projeyi incelediğini ve aslında beğendikleri projeye onay vereceklerini unutmayın. Titiz bir çalışma yürütmeye özen gösterin. Projenizi araştıran şahıslara emek verildiğini hissettirmeye çalışın.

Sadece KOSGEB Yetkilileri İle İletişimde Olun 

Profesyonel danışmanlık hizmeti alacak birikime sahip değilseniz bu halde yalnızca KOSGEB yetkililerine güvenin, sizden işlemlerinizi öne çekmek ya da kredi müracaatnuzu onaylatmak amacıyla para isteyen kimseye güvenmeyin ve ödeme yapmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 × five =