Güncel Gram Altın Yorumları 2020

Altın Fiyatları Ne Olur?
Günlük ons ve gram altın yorumları ile eksprlerin teknik analiz çalışmalarını bu sayfada bulabilirsiniz. Altın yükselir mi, düşer mi? Altın Fiyatları bugün ne olur? Altın alınır mı? Kurum ve uzmanlardan gelen en son yorum en üstte yer almaktadır. Analizler genel olarak ile kısa-orta vadeli yorumlardır. Uzun vadeli analizler başlıkta belirtilmiştir. Ons Altının fiyatı Dolar cinsinden fiyatlandığı amacıyla Gram Altın diye tanımladığımız Türk Lirası cinsinden olan Altın fiyatında da Dolar Kuru etkilidir. Aşağıdaki kutu içersinde gram altın fiyatını bulabilirsiniz.

100.000 TL Paranız Olsa Nasıl Yatırım Yapardınız? Sanal Para ile Deneyin!

TradingView’den Gram Altın Şu Anda Ne Kadar? XAUTRYG Fiyatları

27.05.2020 tarihli Altın Yorumları, Güncel Ons ve Gram Altın Analizleri
Ziraat Yatırım – XAUUSD Altın Fiyatları Yorumu
Ekonomilerdeki toparlanma beklentileriyle yükselen risk iştahı kıymetli madende satışlarla sonuçlanırken, bu sabah da satıcılı seyir sürüyor. Şu aşamada, mümkün ABD – Çin stresine karşın risk iştahındaki iyimserliğin devam etmesi kıymetli madende baskının devam edebileceğine işaret ediyor. Bu kapsamda, Ons Altın, 1.717 direncinin altında kalarak 1.700 yakın direncini kırmak isteyebilir ve 1.685 civarını amaçleyebilir. Diğer yandan, mümkün reaksiyon yükselişlerinde 1.717 direncinin geçilmesi durumunda 1.728 satış gelebilecek direnç olarak izlenebilir.

Gedik Yatırım – Ons Altın Yorumu
Ons altın dün 1708$ ve 1735$ seviyeleri arasında dalgalanarak günü 1709$ orantısından kapattı. Ons altın, virüs yasenema sürati ve can kayıbı sayısındaki düşüş, jeopolitik ilerlemeler, mühim ekonomilerin genedan açılması ve iyimser beklentilerin ön plana çıkması ile kazançlarının bir bölümünü geri verdi. Diğer yandan ABD ile Çin arasında yükselen gerginlik fiyatlamalar üstünde belirleyici olacağından mevzuya dair haber akışı yakından takip ediliyor. ABD’de dün belirtiler tüketici güveni beklentilerin altında 86,6 orantısında açıklanarak sınırlı toparlanma kaydetti. Fiyatlamanın 1709$ düzeyinin altına gerilediği ons altında geri çekilmelerde 1700$ – 1690$ ve 1682$ destek seviyeleri olarak takip edilebilir. Tekrar toparlanmaların yaşanması durumunda 1720$ – 1738$ ve 1752$ direnç seviyeleridir.

Alan Yatırım – Ons ve Gram Altın Yorumu
XAUUSD…Gerilemeye Devam Etti… Düşük prosedür hacimleri ve yatırımcılardan gelen kar satışlarıyla eş güdümlü yeni haftada gerileyen altın fiyatları ekonomilerin açılmaya başlaması ve reel ekonomide toparlanma belirtileriyle eş güdümlü sakin bir manzara sergiliyor. Ons fiyatı 1707 $ seviyelerinde prosedür gören altında ABD ve Çin kaynaklı stres ve makroekonomik bilgiler takip edilecek. Altının ons cinsi, günü 1.06% değer kayıbı ile tamamladı. Teknik olarak Altının ons cinsi, orta vadeli 1720.10’deki mühim desteğini aşağı yönlü kırarken kısa vadeli düşüş trendi içersinde bulunmaktadır. Bununla birlikte Ons altında kısa vadeli direnç seviyeleri 1,722.00 ve 1,737.00’de, destek seviyeleri ise 1,707.00 ve 1,693.00’de bulunmaktadır.

GLDGR…TL’deki Güçlenme ve Ons Fiyatındaki Gerilemeyle Değer Kaybetti… Küresel risk algısındaki toparlanmanın ilerleyen pazar ülke para birimlerine destek sağlamasıyla eş güdümlü altının gram fiyatı 371 TL seviyelerine geriledi. Altın gram cinsi, günü 2.27% değer kayıbı ile tamamladı. Teknik olarak Altın gram cinsi, orta vadeli düşüş trendi ve kısa vadeli düşüş trendi içersinde bulunmaktadır. Bununla birlikte Gram altında kısa vadeli direnç seviyeleri 373.00 ve 376.00’de, destek seviyeleri ise 369.00 ve 366.00’de bulunmaktadır.

Ekin Akbaş, Araştırma Yönetmeni, Tacirler Yatırım – Ons ve Gram Altın Analizi
Koronavirüsün oluşturduğu tahribat konusu ile ilgili en kötünün geride kaldığına dair beklentiler ve ülkelerin normalleşme adımlarını süratlandırması, küresel pazarlarda risk iştahının genedan iyileşmesini sağladı. Piyasalarda bilhassa dün etkili olan pozitif risk algısı dolar dizininin 99,75 orantısından 99 oranı altına gerilemesine namacıyla olurken, ons altın fiyatlarının da dolardaki gerilemeye karşın güvenilir liman talebinde görülen düşüş namacıylaiyle 1730 orantısından 1705’li civarlara kadar inmesine sebep oldu. Ons altın fiyatları bu sabah saatlerinde 1706,30 orantısından prosedür görüyor. Koronavirüs vakalarında yaşanan düşüşler risk algısını devre devre olumlu etkiliyor olsa da küresel çapta beklenilen daralma ve koronavirüsün oluşturduğu belirsizlik etkisinin devam ediyor olması ile eş güdümlü ons altına yönelik talebin kuvvetli kalmaya devam edebileceği görüşündeyiz.

Güncel Ons ve Gram Altın Yorumları ve AnalizleriDolayısı ile altın fiyatlarındaki geri çekilmelerin pazarlarda alım fırsatı olarak değerlendirilmeye devam edebileceğini düşünüyoruz. Teknik göstergelerin ürettikleri sinyalleri de göz önünde bulundurduğumuzda ons altın fiyatlarının kısa vadede genedan 1750 civarını amaç almasını bekliyoruz. Bugün Avrupa Merkez Bankası Başkanı Lagarde’ın konuşması ile Fed Bej Kitap Raporu takip edilecek.

Şeker Yatırım – XAUUSD Altın Yorumu
Satışların yoğunlaştığı sarı metalde geri çekilmenin devam etmesi durumunda 1696 desteği ön planda olabilir. Bu seviyenin ardındannda 1691 ise ikinci destek noktası olarak takip edilebilir. Tepki alımlarının gelmesi durumunda ise sırayla 1715 ve 1723 seviyeleri direnç olarak amaçlenebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

thirteen + two =