Kriz Dönemi En İyi Hisse Senetleri 2020

Borsa S&P 500 endeksinde Şubat’ın ortasından bu yana en çok başarı gösteren hisse alışıldığı gibi ilaç ya da teknoloji sektöründen değil

Borsaların doruk yaptığı Şubat ayından itibaren en iyi performans gösteren sektör hangisi diye sorulduğu vakit her bireyin aklına korona virüs tedavisi umudundan dolay ilaç sektörü gelir.

İkinci ön görü ise insanların korona virüs kaynaklı kısıtlamalar bundan dolayı evden çalıştığı şu vakitlerde primlenen teknoloji sektörüdür.

Borsaların doruk yaptığı Şubat ayının ortasından itibaren S&P 500 endeksinde en iyi performans gösteren hissesi ise teknoloji ya da ilaç sektörü değil finans sektöründen.

Mantıksız gözükse de 19 Şubat’tan itibaren MarketAxess Holdings’in payları düşük faiz oranları ve korona virüs kaynaklı endişelere karşın I değer kazandı.

Finans sektörü ise bu sene enerji sektörünün ardındın en kötü performans gösteren ikinci sektör olma özelliğine sahip.

İşte S&P 500 dizininin doruk noktası olan 19 Şubat’tan şu vakite kadar en iyi performans gösteren payları;

Bu durumun meydana gelmesinde MarketAxess’in birinci çeyrek bilançosu geçtiğimiz senenin aynı devresine göre 5 daha iyi gelmesi etkili oldu.
İçinde bulunduğumuz şupandemi döneminde değerleri hızlı artan Netflix ve Amazon gibi devlere kıyasla daha iyi performans gösterdi. Borsalardaki prosedür hacimleri ise geçtiğimiz seneye göre arttı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

three × two =